Kaimo turizmo sodyba “Ašvos malūnas”

Parduodama išskirtinė, 2009 m. Turizmo departamento pripažinta geriausiu kaimo turizmo projektu Lietuvoje, veikianti kaimo turizmo sodyba „Ašvos malūnas“. Sodyba yra 2 km už Mažeikių, vienkiemyje, seno vandens malūno vietoje, 2-jų upelių santakoje.
Sodybą sudaro 12 komercinės paskirties pastatų, kurių bendras plotas 1,58 tūkst. kv. m., daugiau nei 15 ha žemės sklypas su 3 tvenkiniais, mišku bei sklype įrengti infrastruktūros objektai (vandentiekio, kanalizacijos, elektros ir kiti inžineriniai tinklai ir statiniai, keliai, aikštelės, aplinkos elementai).
Sodybos teritorija pritaikyta masinių renginių organizavimui (1000 ir daugiau žmonių).
Turtas priklauso fiziniam asmeniui, nėra įkeistas, areštų – nėra.

BENDRA INFORMACIJA:
Sodybos teritorijoje yra 12 statinių, iš kurių 11 – rąstiniai, komfortiškai įrengti su visomis komunikacijomis (statybos pabaiga 2009 ir 2011 metai) ir pritaikyti poilsio ir pramogų veiklai vykdyti ištisus metus pastatai, bei 1 nebaigtas statyti pastatas. Bendras eksploatuojamų pastatų plotas – 1048 m2, nebaigto statyti (baigtumas – 69%) pastato 2017 m. plotas – 532,36 kv.m.
Gražiai sutvarkyta Įrengta aplinka -apželdinimas, lauko apšvietimas, takeliai ir keliai, mašinų stovėjimo aikštelės. 5 poilsio nameliai su terasomis, pirtys, restoranas-baras, banketinės salės, vaikų žaidimo aikštelė, lauko pavėsinės, įžuvinti tvenkiniai.
Žemės sklypo dydis – daugiau nei 15 ha. Sodybos veikloje naudojama ~2/3 žemės sklypo ploto, kita dalis – dirbama žemė. Sodyboje yra sutvarkytas plotas korporatyviniams ir kitiems masiniams (1000 ir daugiau žmonių) renginiams lauke, sporto ir vaikų žaidimų aikštelės. Pastatų ir vandens šildymui naudojami geoterminiai įrenginiai ir elektra, vanduo – iš vietinio artezinio gręžinio, nuotekoms naudojami vietiniai valymo įrenginiai. Naujai pastatyta elektros pastotė (leistina elektros galia iki 120 kW). Atvestas šviesolaidis internetas. Visuose pastatuose yra apsaugos ir priešgaisrinės apsaugos sistema, prijungta prie saugos tarnybos apsaugos pulto.

SKLYPO APRAŠYMAS: Žemės sklypas – 15,1677 ha, iš jų – 1,88 ha miško plotas, 0,7327 ha – vandens telkinių plotas. Paskirtis – žemės ūkio, naudojimo būdas – kiti žemės ūkio paskirties žemės sklypai. Yra kadastriniai matavimai. Yra galimybės verslo plėtrai.

PASTATŲ APRAŠYMAS:
Visi sodybos komplekso pastatai, išskyrus administracinį pastatą ir nebaigtą statyti pastatą, suręsti iš klijuotų, suomiškų rąstų. Langai – mediniai su stiklo paketais, lauko durys – su medžio apdaila, vidaus durys – medinės, stogo danga – „Prefa“ aliuminio čerpės, skardiniai lakštai. Visų pastatų rąstai iš išorės (o restorane – ir iš vidaus) smėliuoti, suteikiant jiems seno namo įspūdį, dažyti vandeniniu beicu. Veikloje naudojama 11 visiškai įrengtų pastatų:
– 5 rąstiniai poilsio nameliai. Visi nameliai yra pastatyti miške. Bendras vieno namelio plotas (be terasos) – 35,17 m2. Viduje – dušas, WC, mini virtuvė, bendras kambarys. Šildymas – elektra. Prie kiekvieno namelio yra lauko terasa, apšvietimas.
– 2 pirčių pastatai. Viename pastate (bendras plotas 34,64 m2) įrengta kaimiška pirtis, malkinis pečius-židinys, dušas, WC, o kitame (bendras plotas – 149,42 m2) – SPA kompleksas (garinė pirtis, infra raudonųjų spindulių pirtis, „atrakcijų dušas“, šalto vandens kibiras, dušas), persirengimo zona, salė su židiniu (~45m2), mini virtuvėlė, WC, mansardoje – 2 poilsio kambariai su individualiu san. mazgu. Abiejose pirtyse įrengtos vėdinimo sistemos. Abu pirčių pastatus jungia didelė medinė lauko terasa, yra įvadas lauko „jakuzzi“. Šildymas – geoterminis.
– 2 ūkiniai pastatai. Vieno iš jų bendras plotas 14,55 m2 (jame yra du tualetai stovyklautojams ir geoterminė katilinė), o kito –146,87 m2. (jame yra geoterminė katilinė, skalbykla, garažas, pagalbinės patalpos).
– Administracinis pastatas – bendras plotas 109 m2. Jame yra sodybos registratūra, pagalbinės patalpos (elektros skydinė, sandėliai), mansardoje – administracinės patalpos, Pastatas pastatytas pilnai rekonstravus seną klėtį, išlaikant senovinį jos stilių. Šildymas – geoterminis.
– Pastatas-kavinė – bendras plotas 418,29 m2. Pastatas yra 3 aukštų (rūsys, I aukštas ir mansarda), su didele lauko terasa. Pastatas pastatytas pilnai rekonstravus seną vandens malūną, išsaugant istorines malūno detales. Jame veikia restoranas-baras: 3 lankytojų salės, baras, virtuvė ir pagalbinės patalpos. Šildymas – geoterminis. Patalpose įrengta rekuperacinė vėdinimo ir kondicionavimo sistema. Patalpos gali būti pritaikytos konferencijų, mokymų, seminarų rengimui. Restorano lankytojų projektinis vietų skaičius – 70, renginių metu – iki 100. Restorano virtuvė su pilnai įrengta virtuvės įranga.
-Proginių renginių pastatas yra nebaigtas statyti. Bendras plotas 532,36 kv.m. (2017 m. inventorizacijos duomenys). Šio pastato registruotas statybos baigtumas 69 %. (lauko ir vidaus sienos (blokeliai), gelžbetoninė vidaus perdanga, langai (plastikiniai, stiklo paketai), stogas (danga – plieno lakštai, 8 stoglangiai), taip pat yra visų komunikacijų (elektros, geoterminio šildymo, vandens, nuotekų, silpnųjų srovių) įvadai į pastatą. Statinys – neypatingas. Proginių renginių pastatui statyti išduotas statybos leidimas, yra projektas.
-Papildomai sklype gali būti statomas gyvenamasis namas, kuriam statyti išduotas statybos leidimas, yra projektas.
KITI STATINIAI:
– Artezinis gręžinys (gylis 67m) ir vietiniai vandentiekio tinklai;
– Vietiniai nuotekų valymo įrenginiai, siurblinės (biologiniai, betonas) ir nuotekų šalinimo tinklai, statyti pagal projektą;
– Hidrotechniniai statiniai, naudojami vandens pratekėjimui ir norimo vandens lygio tvenkiniuose palaikymui (statyti pagal projektą);
– 1 lauko pavėsinė 4 automobiliams (medinė, skardos dangos stogas);
– 5 medinės lauko pavėsinės (apšvietimas, elektra, vienoje iš jų – akmeninė kepsninė);
– 1 medinė lauko estrada (apšvietimas, elektra).

INFRASTRUKTŪRA:
Nuo pagrindinio Mažeikiai-Saldus (Latvija) kelio – 1,5 km neasfaltuotas, bet labai gerai prižiūrimas žvyrkelis.
Atstumai:
– iki parduotuvės, vaistinės, autobusų stotelės, vaikų darželio, pradinės mokyklos ~ 2 km;
– iki miesto centro, autobusų ir traukinių stočių ~4 km;
– iki aerouostų: Rygos ~ 150 km, Palangos ~110 km;
– iki kitų miestų : iki Klaipėdos ~ 120 km. iki Šiaulių ~ 90 km, iki Telšių ~ 40 km;
– iki Latvijos sienos ~ 8 km.

Sodybos adresas

Aludarių g. 15, Reivyčių km., Mažeikių raj.

Pastatų plotas

1048 kv.m

Sklypo plotas

15 ha

Komunikacijos

  • Gręžinys 
  • Valymo įrenginiai
  • Elektra 120kW
  • Signalizacija
  • Geoterminis šildymas

Kaina

850.000 Eur